Warsztaty mające na celu wspieranie i rozwój osób z FMS organizowane są przez OSF raz w miesiącu i odbywają się zawsze online.
Warsztaty są otwarte i bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia.
Osoby niebędące Członkami Stowarzyszenia, chcące odpłatnie wziąć udział w warsztatach mają taką możliwość wyłącznie w przypadku nie utworzenia się pełnej grupy i dostępności miejsc.
Ceny warsztatów dla osób niebędących Członkami Stowarzyszenia wynoszą 200% składki członkowskiej za udział w warsztatach (20zł).
Harmonogram i szczegółowa lista warsztatów w 2020r. pojawią się niebawem na stronie OSF.
Psychologiczne techniki radzenia sobie z bólem
Nasz pierwszy warsztat, który rozpoczął się w 2019 roku wraz z pierwszym spotkaniem na żywo w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie. Od tego czasu spotkanie ewoluowało aż uzyskało obecną formę trzygodzinnego warsztatu online, na którym skupiamy się na technice relaksacji i wizualizacji w walce z przewlekłym bólem.
Leczenie bólu cannabisem – dostępne terapie
Od 2018r. mamy możliwość pozyskać od lekarza receptę na susz kwiatów konopi, który może dać ulgę pacjentom FMS. Niestety poziom wiedzy na ten temat jest dalej niski, zarówno w środowisku lekarskim jak i wśród pacjentów. Ten warsztat zapewnia podstawową wiedzę w temacie leczenia bólu przewlekłego za pomocą terapii cannabisem i opiera się na anglojęzycznym kursie prowadzonym przez dr Elon Eisenberg , profesora neurologii i leczenia bólu.
Hipnoza – podstawy do walki z bólem
Warsztat hipnozy składa się z dwugodzinnego spotkania, na które składa się godzina wykładu teoretycznego, dwudziestominutowy pokaz hipnozy przeciwbólowej po czym przewidziany jest czas na dyskusję i praca nad treścią własnej autohipnozy przeciwbólowej.
Niefarmakologiczne sposoby zwalczania bólu
Nasze najpopularniejsze spotkanie, na którym dzielimy się informacjami dotyczącymi niefarmakologicznych terapii przeciwbólowych. Rozmawiamy o formach fizyko i kinezjoterapii, aromaterapii i innych terapiach wspomagających walkę z przewlekłym bólem.
Aktywacja zawodowa chorych na FMS
To nasze jedyne warsztaty składające się z trzech, osobnych spotkań, każde po dwie godziny. Są to złożone warsztaty z doradztwa zawodowego, który skupiają się na dostosowaniu pracy do możliwości chorego, odnalezieniu ukrytych narzędzi i zasobów oraz pomocy w nakierowaniu się na nowy cel zawodowy. W trakcie spotkania identyfikujemy co “odebrała” nam choroba, a co dalej mamy w naszym zawodowym arsenale. Tworzymy zawodową mapę marzeń i przeglądamy dostępne na rynku oferty, które spełniły by nasze oczekiwania. Warsztat kończy się stworzeniem nowego profilu zawodowego.
Jak skutecznie wspierać i być wspieranym
Warsztaty dla par i rodzin osób cierpiących na FMS. Spotkanie jednocześnie pomaga zrozumieć osobom wspierających przez co dokładnie przechodzi chory, oraz pomaga osobie z FMS dostrzec jakie emocje i komplikacje może rodzić FMS dla zewnętrznego obserwatora. Warsztaty pomagają wyznaczyć granice między poświęceniem, a pomocą, poprawić relacje i zwiększyć świadomość schorzenia wśród bliskich chorego na FMS.